STUDENCKIE PRAKTYKI ZAWODOWE W STOWARZYSZENIU „NIGDY WIĘCEJ”

Jeśli studiujesz, a w wolnym czasie chciał(a)byś zdobyć doświadczenie we współpracy z organizacją pozarządową, zapraszamy Cię do odbycia studenckich praktyk zawodowych w Stowarzyszeniu „NIGDY WIĘCEJ”.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. Jego misją jest promowanie różnorodności i szacunku dla odmienności. To organizacja wyspecjalizowana w monitorowaniu przejawów rasizmu, która zdobyła renomę w kraju i zagranicą. Pomóż nam budować szeroki ruch sprzeciwu wobec dyskryminacji w różnych obszarach życia społecznego.

WYMAGANIA:

– dowolny rok i kierunek studiów,

– komunikatywność, otwartość w kontaktach z ludźmi,
– sumienne wykonywanie przydzielonych zadań,

– zaangażowanie i chęć pomocy innym.

W ramach praktyk studenckich zadaniem Studenta/ki będzie m.in. reprezentowanie (wraz z innymi osobami) Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” w spotkaniach i wykładach poświęconych tematyce rasizmu, ksenofobii, nietolerancji; przygotowywanie dokumentacji i materiałów źródłowych służących do monitoringu incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym prowadzonym przez Stowarzyszenie; ponadto wykonywanie innych czynności związanych z programową oraz statutową działalnością Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (www.nigdywiecej.org).

OFERUJEMY:

– możliwość uczestnictwa w kampaniach społecznych i projektach Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” („Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”, „Brunatna Księga” i „R@cism Delete”),

– możliwość udziału w spotkaniach promujących kulturową różnorodność i pokonywanie uprzedzeń,

– pracę w sympatycznym zespole,

– możliwość zdobycia doświadczenia cennego na rynku pracy,
– zaświadczenie lub referencje po zakończeniu praktyk, możliwość kontynuowania współpracy na zasadach wolontariackich.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: redakcja@nigdywiecej.org. W tytule maila proszę wpisać „Studenckie praktyki zawodowe”.

W przesłanym CV należy umieścić klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do podanych danych, ich zmiany oraz wycofania zgody na ich przetwarzanie, a podanie danych nastąpiło dobrowolnie.