Międzynarodowa konferencja „Wittgenstein and Frege on psychologism: the centennial of the publication of Der Gedanke”, 23-24 listopada 2018, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Dwudniowa konferencja dotycząca stosunku Ludwiga Wittgensteina i Gottloba Fregego do psychologizmu w logice, epistemologii i filozofii języka została zorganizowana w związku ze stuleciem publikacji słynnego artykułu Fregego Myśl. Studium logiczne. Wydarzenie zgromadziło specjalistów z kilku krajów Europy (w tym Szwajcarii, Rosji i Wielkiej Brytanii) oraz z USA. Gościem specjalnym był prof. Hans-Johann Glock, dyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu w Zurichu, autor m.in. Słownika wittgensteinowskiego, który ukazał się również po polsku. W skład komitetu organizacyjnego konferencji wchodzili: dr hab. Jakub Gomułka, prof. UP (przewodniczący), dr hab. Jan Wawrzyniak, prof. UP, oraz dr Silver Bronzo (Moskwa).

Plakat konferencyjny