Międzynarodowy Tydzień Mediacji i Negocjacji na Uniwersytecie Pedagogicznym 15-19 X 2018

Kolejny raz w naszej uczelni odbył się Międzynarodowy tydzień mediacji i negocjacji na Uniwersytecie Pedagogicznym. Obchody odbywają się zawsze w trzecim tygodniu października a w tym roku przypadało to na dni 15-19 X. Ponieważ w Instytucie Filozofii i Socjologii od 7 lat istnieje kierunek Etyka mediacje i negocjacje właściwym wydaje się uczestniczyć w takich obchodach. Wzorem różnych instytucji, stowarzyszeń i grup mediacyjnych w całej Polsce (i na świecie) w tych dniach organizowane są spotkania praktyków i teoretyków mediacji i negocjacji nie tylko w celu popularyzacji mediacji i metod ADR (z j. angielskiego – alternatywnych wobec Sądu sposobów rozwiązywania konfliktów) ale również omówienia bieżącego stanu faktycznego i problemów z nim związanych. Na naszej uczelni szczególne miejsce zajmuje strona praktyczna i szkoleniowa ze względu na kształcenie studentów w kierunku Etyka, mediacje i negocjacje. Przeznaczone są one jednak dla szerszego grona odbiorców, studentów innych kierunków, sympatyków mediacji i negocjacji oraz innych osób zainteresowanych tą problematyką. Spotkania, wykłady i warsztaty odbywają się w różnych salach Uniwersytetu Pedagogicznego w budynku przy ulicy Podchorążych 2.

W tym roku zorganizowano spotkania w dwóch dniach 18 i 19 października według załączonego poniżej programu. Oficjalnym organizatorem obchodów – tak jak w zeszłym roku – jest Instytut Filozofii i Socjologii przy współudziale Małopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie. W pracach nad obchodami tygodnia mediacji angażują się również dwa partnerskie stowarzyszenia mediacyjne które są naszymi interesariuszami oraz osoby z szeroko rozumianych kręgów mediacji i negocjacji oraz inni pracownicy uczelni z Katedry Etyki Szczegółowej, Teorii Mediacji i Negocjacji oraz Etyki Ogólnej.

Zapraszam na fotograficzną relację tegorocznych spotkań autorskich a poniżej wspomnienia z poprzedniego roku oraz kilka krótkich filmików.

Pozdrawiam

Pomysłodawca i inspirator obchodów Międzynarodowego tygodnia mediacji i negocjacji na Uniwersytecie Pedagogicznym Dariusz Dąbek

Zobacz plakat wydarzenia

[smartslider3 slider=3]