Doktorat honoris causa dla profesora Władysława Stróżewskiego

fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto
(fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto)

Z wielką radością informujemy, że w czasie uroczystego posiedzenia Senatu 12 maja 2019 wręczono dyplom Doktora Honoris Causa prof. Władysławowi Stróżewskiemu. O wyróżnienie dla Profesora wnioskowali senatorzy Instytutu Filozofii i Socjologii UP.  W laudacji na cześć laureata prof. dr hab. Czesława Piecuch powiedziała: „o takim człowieku – wysokiej rangi, Karl Jaspers pisał, że odciska niezatarty ślad na życiu innych ludzi, jest arystokratą ducha, który «daje gwarancję przeciw nicości». Uczoność Władysława Stróżewskiego posiada najwyższy wymiar, wyznacza innym miary uczonego filozofa i nauczyciela”.
Pełen zapis wręczenia nagrody profesorowi Stróżewskiemu, wraz z laudacją prof. Piecuch można obejrzeć pod tym linkiem.