IFiS na Pol’n’Rock Festival

W dniach 1-4 sierpnia 2019 w Kostrzyniu nad Odrą odbył się jubileuszowa, 25-ta edycja Pol’n’Rock Festival, zwanego popularnie „Woodstockiem”. Stałym elementem całego wydarzenia jest Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie swoje stoiska oraz wystąpienia i prelekcje wygłaszają najznamienitsze osoby ze świata sztuki, nauki, kultury, humanistyki, prawa i polityki czy ekonomii.
W bieżącym roku – na zaproszenie Izby Adwokackiej w Warszawie – swoje stoisko w namiocie „Prawa i Wolności” miał również nasz Instytut Filozofii i Socjologii, reprezentowany przez dr. Marcina Urbaniaka, dr. Tomasza Cyrola i mgr. Marcina Łubińskiego.

Nasi wykładowcy przygotowali także interesujące wystąpienia. Dr Marcin Urbaniak prowadził warsztaty etyczno-ekologiczne – wspólnie z Rzeczniczką ds. ochrony zwierząt, mec. Karoliną Kuszlewicz – poświecone etyczno-prawnemu statusowi zwierząt w Polsce. Z kolei dr Tomasz Cyrol poprowadził warsztaty dot. manipulacji w negocjacjach: kto nami manipuluje i jak się przed tym bronić. Mgr Marcin Łubiński przez cały czas trwania Festiwalu opiekował się stoiskiem IFiS, zachęcając odwiedzających Woodstockowiczów do zapoznania się z ofertą naszych studiów i opowiadając o Instytucie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pogramy kierunków „Etyka – mediacje i negocjacje” oraz „Kognitywistyka”.

Z pewnością wrócimy w 2020 roku na Pol’n’Rock Festival – już dzisiaj planujemy przyszłoroczne, bardzo ciekawe spotkania dla Woodstockowiczów!

Przypominamy, że już w dniach 13-15 września, podczas Igrzysk Wolności w Łodzi, nasz IFiS będzie reprezentowany przez dr. Marcina Urbaniaka oraz mgr. Marcina Łubińskiego. Relacja z Igrzysk oczywiście pojawi się naszej stronie.