„Utylitaryzm a relatywizm w etyce Richarda Brandta,” otwarte posiedzenie Rady Dyscypliny Filozofia, czwartek 28 listopada 2019

Zapraszamy serdecznie na otwarte posiedzenie Rady Dyscypliny Filozofia w czwartek 28 listopada 2019, godz. 11:30, sala Senacka, podczas którego mgr Michał Piekarz, doktorant IFiS UP, wygłosi wykład pt.:

Utylitaryzm a relatywizm w etyce Richarda Brandta.

Abstrakt: Richard Brandt, znany polskiemu czytelnikowi głównie z przetłumaczonego przez Barbarę Stanosz podręcznika EtykaZagadnienia etyki normatywnej i metaetyki, w swojej twórczości opowiadał się za przyjęciem pewnej formy utylitaryzmu, a zarazem za akceptacją relatywizmu etycznego. Elementem łączącym te koncepty jest kategoria racjonalności rozumianej analogicznie do współczesnej teorii gier. W wystąpieniu zostanie przedstawiona krytyczna analiza rozwiązań wypracowanych przez Brandta oraz próba uspójnienia koncepcji rozwijanych przez niego w różnych okresach pracy twórczej.