Nasza studentka wystąpi na Kongresie Młodej Socjologii

Referat pt. „Znaczenie płci w polu produkcji sztuki”, naszej studentki  Joanny Kursy (kierunek socjologia) został przyjęty na 11 Kongres Młodej Socjologii, który odbędzie się 16-18.04. 2021 w Krakowie. Podstawę zgłoszonego referatu stanowią badania i praca dyplomowa powstałe w ramach seminarium prowadzonego przez dr A. Fiń. Poniżej prezentujemy abstrakt wystąpienia. Mamy nadzieję, że zainspiruje on wszystkich studentów do zaangażowania w badania i naukę. Gratulujemy Pani Joannie i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

„W trakcie wystąpienia podjęta zostanie problematyka pozycji kobiet w polu produkcji sztuki.
Celem wystąpienia jest pokazanie roli płci w polu sztuki oraz pokazanie głównych
uwarunkowań tej pozycji: społecznych, prawnych, politycznych oraz tych które tkwią w
samej historii poszczególnych dziedzin sztuki. W wystąpieniu odwołam się do teorii Pierre
Bourdieu oraz wyników badań własnych przeprowadzonych w oparciu o metodę studiów
przypadku i wywiadów biograficznych przeprowadzonych wśród artystek zajmujących różne
pozycje w polskim polu sztuki. Badania te pozwoliły na analizę habitusu artystek, ich
trajektorii zawodowych i przez to ukazanie tego jakie czynniki wpływają na ich
funkcjonowanie w świecie sztuki.”