Ogólnopolska konferencja naukowa „Szanse i zagrożenia dla ludzkości”

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji poświęconej szansom i zagrożeniom, przed którymi stanie ludzkość w bliższej i dalszej przyszłości.

Pobierz harmonogram konferencji

Katedra Etyki Szczegółowej, Teorii Mediacji i Negocjacji Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie wraz z Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na dwudniową konferencję naukową zatytułowaną „Szanse i zagrożenia dla ludzkości”. Odbędzie się ona w dniach 20-21.02.2021 w godzinach 10.00-20.00 w trybie zdalnym.

Zagadnienia poruszane na konferencji będą mieć charakter interdyscyplinarny. Analizę szans i zagrożeń jak najbardziej dopuszczamy w sposobie interpretacji ogólnej, jak i odwołując się do konkretnych przykładów. Czymś wartościowym może być analiza zagadnień w skali globalnej lub regionalnej. Zainteresowani jesteśmy referatami odnoszącymi się do szans i zagrożeń, szczególnie dotyczących:

• kwestii praw zwierząt,
  • kwestii medycznych,
  • kwestii psychologicznych,
  • kwestii prawnych i politycznych,
  • kwestii energetycznych i klimatycznych,
  • kwestii ekonomicznych,
  • kwestii społecznych,
  • kwestii urbanistycznych,
  • kwestii historycznych,
  • kwestii środowiskowych,
  • kwestii międzynarodowych,