Nasi socjologowie będą badać nierówności edukacyjne w czterech krajach

Miło nam poinformować, że dofinansowanie w programie Visegrad Strategic Grants uzyskał projekt planowany do realizacji przez Instytut Filozofii i Socjologii UP (lidera) oraz partnerów w międzynarodowym konsorcjum, tj. Uniwersytet Karola w Pradze (Czechy), Uniwersytet Debreczyński (Węgry) i Uniwersytet Preszowski (Słowacja).
Celem projektu jest wspieranie integracji społecznej osób młodych zamieszkałych na terenach wiejskich lub w małych miejscowościach słabiej rozwiniętych regionów Europy Środkowo-Wschodniej poprzez opracowanie rekomendacji dla społeczeństwa obywatelskiego w zakresie tworzenia lokalnych grup wsparcia – zespołów szybkiego reagowania w środowisku lokalnym. Projekt ma na celu pomóc w zmniejszaniu nierówności edukacyjnych i społecznych na obszarach peryferyjnych, gdzie wprowadzenie edukacji zdalnej w okresie pandemii COVID-19 wywołało znacznie bardziej negatywne skutki niż na terenach zurbanizowanych.
Projekt pn. „Preventing post-COVID Social Exclusion Together” planowany jest do realizacji od czerwca 2021 r. do listopada 2022 r.
Całkowita wartość projektu to 50.000 EUR.