Akcja sadzenia drzew przez studentów IFiS

Miło nam poinformować, że w ostatnią sobotę w godzinach porannych studenci IFiS pod przewodnictwem Kamila Losiaka – starosty I roku Filozofii i studenci z Koła Biologów „Biosfera”podjęli się akcji sadzenia drzew na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego.
Jak informuje Kamil Losiak starosta I roku Filozofii:
„Mnie osobiście do akcji zainspirowała pani pracująca w sekretariacie Instytutu Filozofii i Socjologii – mgr Beata Szumska przy okazji jednej z naszych rozmów. Okazało się, że w Kole Biologów „Biosfera” dojrzewał podobny pomysł. Samorząd Studentów UP pomógł nam w przeprowadzeniu niezbędnej formalności.
Finalnie, udało się przeprowadzić sadzenie drzew.
Jak zwykle, koledzy z roku – 1. rok filozofii, nie zawiedli💪🏼 Jestem zachwycony z przebiegu.
Koło Biologów planuje rozwinięcie pomysłu przez zasadzenie kolejnych drzew, krzewów na terenie uczelni, aby przyciągnąć pożyteczne owady – do czego również z przyjemnością przyłożę rękę ja oraz, jak mniemam, pozostali studenci.”
Serdecznie gratulujemy znakomitej inicjatywy studentom naszej Uczelni