Studenci socjologii realizują badania młodzieży ukraińskiej w Krakowie

Rusza kolejna edycja Krakowskiego Barometru Młodzieży zainicjowanego przez Centrum Badań Młodzieży oraz program Młody Kraków. Tym razem będziemy się dokładniej przyglądać ukraińskiej młodzieży w Krakowie.

W badaniach będą podejmowane kwestie jakości życia, oceny edukacji, stylów życia, aspiracji edukacyjno-zawodowych oraz oceny działalności instytucji i organizacji społecznych, które mają ofertę adresowaną do młodzieży ukraińskiej.

Badania są prowadzone w ramach obozu naukowego dla studentów III roku licencjatu socjologii. Kierownictwo nad projektem  sprawuje dr hab. Piotr  Długosz, prof. UP. Zespół badawczy tworzą: Beata Blachecka, Donata Piotrowska, Adrianna Szot, Barbara Wypór, Patryk Bochenek, Aleksandra Karelus, Paulina Palich, Sylwia Kołos, Ewa Bratek, Robert Ludwikowski, Grzegorz Zander,

Projekt jest realizowany przez Centrum Badań Młodzieży oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Dzięki zrealizowanym badaniom UMK a szczególnie program Młody Kraków będzie mógł dostosować swoją ofertę edukacyjna, kulturową do potrzeb młodzieży ukraińskiej.