Przejdź do treści

W poszukiwaniu ISTOTY NADZIEI

W poszukiwaniu ISTOTY NADZIEI
Szanowni Państwo,
mamy przyjemność poinformować, że IFiS UP objął patronatem spotkanie zatytułowane „W poszukiwaniu istoty nadziei”, które organizuje Klub „Filozofuj!” w Krakowie.
„Nadzieja” jest słowem, które często mamy na ustach w dobie wielu kryzysów XXI wieku. Mówi się też – nie bez racji – że bez nadziei nie da się żyć, dlatego wymaga ona rzetelnej i głębokiej refleksji. Namysł nad nadzieją, która pozwala nam przetrwać, szukać rozwiązania i znaleźć siły do działania, nie musi być zamknięty w murach uczelni.
Dlatego w imieniu IFiS wraz z Organizatorami serdecznie zapraszamy wzięcia udziału w dyskusji nad nadzieją, która odbędzie się w kawiarnianej, otwartej atmosferze. Na spotkaniu poruszone będą między innymi takie kwestie jak: czym jest nadzieja? Czy można zrównać ją z postawą optymistyczną? Czym się różni od wiary?
Spotkanie odbędzie się odbędzie się 10 maja o 18:30 w kawiarni „De Revolutionibus. Books & Café” na ul. Brackiej 14. Do debaty zostali zaproszeni prof. Piotr Bartula oraz prof. Jacek Jaśtal.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/4m7C6zBMJ
Link do wpisu na portalu: https://bit.ly/3MKJKPp

Ważna informacja!

Aktualności