Przejdź do menu Przejdź do treści

Polityka Społeczna

Nowość w naszym Instytucie!

Studia II stopnia 2-letnie, stacjonarne i niestacjonarne

Cel studiów

Celem studiów na kierunku polityka społeczna jest wykształcenie absolwenta, który będzie posiadał wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne w zakresie polityki społecznej. Studia umożliwiają podjęcie pracy  w instytucjach administracji publicznej, samorządowej, w sektorze organizacji pozarządowych, w regionalnych ośrodkach polityki społecznej (ROPS), w instytucjach  pomocy społecznej, w powiatowych urzędach pracy (PUP), w branży ubezpieczeniowej (np. ZUS, KRUS, komercyjne firmy ubezpieczeniowe).

Sylwetka absolwenta

Absolwent kierunku polityka społeczna posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje, dzięki którym jest w stanie rozumieć i interpretować procesy zachodzące we współczesnym świecie rzutujące na sytuację jednostek, grup społecznych, społeczności lokalnych i społeczeństwa w perspektywie globalnej. Kwalifikacje z zakresu socjologii, nauk o polityce i administracji a szczególnie wybranych polityk publicznych  umożliwiają mu podejmowanie ról obywatelskich i działań w służbie publicznej. Absolwent zdobędzie trenowane umiejętności komunikowania, samorozwoju, krytycznego oceniania dysfunkcji w sferze publicznej, legalizmu i wrażliwości społecznej oraz umiejętności współpracy i współdziałania w rozwiązywaniu problemów społecznych. Celem studiów jest wykształcenie osoby, która będzie posiadała wiedzę, umiejętności i kompetencje, pozwalające na podejmowanie zatrudnienia w instytucjach, organizacjach i przedsiębiorstwach realizujących działania z zakresu polityki społecznej. Studia pozwolą nabyć teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat podmiotów polityki społecznej, stosowanych instrumentów, metod, narzędzi i źródeł danych wykorzystywanych w związku z realizacją polityki społecznej na różnych obszarach i poziomach rzeczywistości społecznej.

Program studiów

Program studiów stanowi interesującą ofertę dydaktyczną i obejmuje m.in. takie przedmioty jak: polityka społeczna, zabezpieczenie społeczne, polityka senioralna, promocja i ochrona zdrowia, polityka migracyjna, polityka prorodzinna. W ramach poszczególnych przedmiotów prezentowane będą zagadnienia dotyczące bezrobocia, ubóstwa, bezdomności, pauperyzacji społecznej, nierówności społecznych, problemów społecznych, globalnego bezpieczeństwa i ekologii.

 

Rejestracja

 

 

Ważna informacja!

Aktualności